Nedjelja, 5 Maja, 2024

Novak Đoković vezao 30. pobjedu na Vimbldonu

Đoković je do 30. pobjede u nizu došao teže nego što se očekivalo, iako je relativno lako riješio prvi set u svoju korist.

Branilac titule Novk Đoković pobijedio je večeras nakon dva sata i 27 minuta igre Australijanca Džordana Tompsona sa 6:3, 7:6 (4), 7:5 i plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Tompson je u drugom setu igrao jako dobro i Đokoviću pružio samo dvije prilike za brejk, ali ih je spasio i set odveo u taj-brejk, koji je srpski teniser riješio u svoju korist poslije 65 minuta igre.

U trećem setu nije bilo brejk prilika do meč lopte koju je Đoković pretvorio u pobjedu od 3:0, odnosno 7:5 u gemovima u tom setu.

U trećem kolu protivnik Đokovića biče bolji iz meča Stan Vavrinka – Tomas Ečeveri.

Treći teniser svijeta Rus Danil Medvedev plasirao se danas u drugo kolo Vimbldona, pošto je u tri seta pobijedio Britanca Artura Ferija 7:5, 6:4, 6:3.

On je do pobjede nad 391. igračem svijeta stigao poslije dva sata i četiri minuta igre.

Medvedev je šest puta oduzeo servis protivniku, dozvolivši dva brejka sa druge strane.

U drugom kolu, Medevedev će igrati protiv boljeg iz meča Adrian Manarino – Aleksander Ševčenko.

Plasman u drugo kolo danas su obezbijedili i Slovak Jiri Lehečka i Bugarin Grigor Dimitrov.