Norveška brzim golovima riješila pitanje pobjednika

Izabranici Gorana Perišića platili su ceh lošijem startu utakmice, što su domaćini turnira iskoristili i sa dva brza gola stekli sigurnu zalihu.

Omladinska fudbalska selekcija Crne Gore poražena je u prvoj utakmci elitne rudne kvalifikacja za plasman na Evropsko prvenstvo od Norveške sa 2:1.

Izabranici Gorana Perišića “platili su ceh” lošijem startu utakmice, što su domaćini turnira iskoristili i sa dva brza gola stekli sigurnu zalihu.

Norvežani su poveli u devetom minutu kada se nakon udarca Vale Egelija, lopta odbila od Bodina Tomaševića, i prevarila Kriještorca.

Samo pet minuta kasnije Norveška je duplirala prednost preko fudbalera Oda, Borga Banga Kitilsena.

Našim momcima je trebalo nakon toga malo vremena da se oporave, zaigrali smo konačno dobro.

Adžić, Tomašević, Mrvaljević, Bulatović stvarali su prilike, ali nisu uspjeli da smanje rezultat.

Tek u 82. minutu smo uspjeli da postignemo gol preko Vasilija Adžića koji je izveo sjajan slobodan udarac i savladao golmana Borsheima.

Na žalost ostalo je konačan rezultat Norveška – Crna Gora 2:1.

Naše momke očekuje duel sa Izraelom u subotu od 19 časova, kao i sa Bosnom i Hercegovinom u utorak takođe u 19 časova. Na Evropsko prvenstvo u Sjevernoj Irskoj ide dalje samo prvoplasirana ekipa.

NORVEŠKA – CRNA GORA 2:1 (2:0)

Šijen – “Odd stadion”. Sudija: Mikel Reder (Danska). Pomoćnici: Deniz Jurdakul (Danska), Martinš Svipsts (Letonija). Žuti kartoni: Haram (Norveška), Medojević (Crna Gora). Strijelci: 1:0. Tomašević a.g. 9, 2:0. Bang-Kitilsen 14, 2:1. Adžić 82.

Norveška: Beršhajm – Glena, Holten, Haram, Andresen – Hjerte Dal – Egeli (od 70. Nihajm), Granos, Nipan, Bang-Kitilsen (od 70. Kilen) – Norhajm.

Crna Gora: Kriještarac – Roganović, Lečić, Tomašević, Maraš – Miranović, Bulatović, Adžić – Perović, Krivokapić (od 57. Medojević), Golubović (od 46. Mrvaljević).