Ni Bukerovih 62 poena nije bilo dovoljno za pobjedu Sansa, poraz Milvokija, sigurna Oklahoma

Sansi su poraženi od Pejsersa 133:131, pa su prekinuli niz od sedam trijumfa

Finiks je imao veoma raspoloženog Devina Bukera u Indijani, ali mu ni 62 poena jednog od najboljih šutera u NBA ligi nije bilo dovoljno da nastavi seriju pobjeda.

Sansi su poraženi od Pejsersa 133:131, pa su prekinuli niz od sedam trijumfa.

Domaćin je imao i minus 17, ali je u posljednjih 12 minuta dozvolio rivalu iz Arizone da postigne samo 17 poena, pa je stigao do 26. trijumfa.

Donio mu ga je Obi Topin 3,4 sekunde prije kraja, a potom je Buker promašio trojku za pobjedu.

Buker je dao 29 u prvoj četvrtini, što je rekord franšize, a sedmi put u karijeri je na 50 ili više poena.

U martu 2017. je brojao do 70 u Bostonu, a prije nekoliko večeri je imao 52 u Nju Orleansu…

Paskal Siakam je predvodio Indijanu sa 31, Topin i Aron Nesmit su imali po 22.

Kod Sana se pored Bukera istakao i Kevin Djurent (20).

Klivlend je slavio u Milvokiju 122:100 i slavio deveti put u posljednjih 10 utakmica.

Kavse je predvodio Donovan Mičel (32), kod Baksa su po 22 upisali Janis Adetokumbo i Demijan Lilard. Grk je dodao i 11 skokova i devet asistencija.

Odličan niz je nastavila Oklahoma, koja sa skorom 32-13 dijeli prvo mjesto na Zapadu sa Minesotom.

Tander je sada bio ubjedljiv u Nju Orleansu – 107:83 i to joj je sedmi trijumf u nizu.

Šej Gildžs-Aleksander je bio najefikasniji sa 31 poenom, a Čet Holmgren je postigao 20 uz 13 uhvaćenih lopti.