Petak, 10 Maja, 2024

Neočekivano mučenje Crne Gore protiv Paragvaja

Crna Gora je nakon mnogo muke i veoma loše igre od prvog do posljednjeg minuta pobijedila sa 30:25 (17:12) i na taj način ostvarila prvi trijumf na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Ulmu.

Ako kao protiv Paragvaja Crna Gora odigra i protiv Njemačke i Slovenije od plasmana na Olimpijske igre neće biti ništa.

Konačan rezultat je čak i ubjedljiviji od prikazane igre, pošto su Paragvajke do četiri minuta prije kraja imale priliku da se bore čak i za trijumf.

U finiš utakmice ušlo se sa tjesnih 25:24 za Crnu Goru, a Paragvaj je propustio nekoliko prilika da izjednači rezultat i tako da se uđe u dramatičnu završnicu.

Naša odbrana od starta utakmice nije imala rješenje za Fernandez (pet golova) i pogotovo Insfran koja je čak devet puta pogodila našu mrežu i na kraju proglašena za najbolju igračicu na utakmici.

Loš početak i solidna završnica prvog, potom i drugog poluvremana odredili su tok i konačan ishod utakmice u Ulmu koja je na kraju završila srećno po izabranice Bojane Popović.

Crna Gora – Paragvaj 30:25 (17:12)

Noj-Ulm – “Ratiofarm arena”. Gledalaca: 700. Sudije: Ko i Li (Južna Koreja). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Paragvaj 2 (1). Isključenja: Crna Gora 4, Paragvaj 4 minuta.

Crna Gora: Rajčić (šest odbrana), Atingre (šest odbrana), Marsenić 4, Pletikosić, Mugoša 9 (2), Ćorović, Popović, Ivanović 1, Brnović 3, Bulatović 2, Klikovac, Despotović 5, Pavićević 2, Kepić, Grbić 4, Vukčević.

Paragvaj: M. Viljalba, Okampos (6 odbrana), Akunja 3, Insfran 9 (2), Gonsales, Leiva 1, S. Viljalba, Fernandes 5, Bogdanof, Kinjones, Lugo 2, Tores, Viljasboa, Portiljo 5 (1), Samanijego, Himenes.