NBA: Lejkersi zaustavili Jokića, Voriorsi bolji od Dalasa

Prvi ovosezonski meč Los Anđeles Lejkersa i Denvera, prošlogodišnjih finalista Zapada, pripao je aktuelnom šampionu NBA lige.

Lejkersi su maestralnom odbranom u drugom poluvremenu slomili otpor Nagetsa rezultatom 114:93.

Najbolji je bio Lebron Džejms, koji je ostvario tripl dabl sa 27 poena i po deset skokova i asistencija.

Na drugoj strani, Nikola Jokić nije imao svoje veče. Srpski centar je završio utakmicu sa samo 13 poena, uz deset skokova i šest dodavanja.

Najefikasniji u timu iz Kolorada bio je Marej sa 20 koševa.

Golden Stejt je zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini savladao Dalas 147:116.

Blistao je Keli Ubre sa 40 poena, a pratio ga je Stef Kari sa 28.

U poraženoj ekipi Luka Dončić se zaustavio na 27 poena, ali od toga samo dva u drugom poluvremenu.