Petak, 3 Maja, 2024

Nadigrana Grčka, Crna Gora u velikom stilu završila Mundobasket

Košarkaši Crne Gore savladali su Grčku u Manili 73:69, na oproštaju od Mundobasketa. Naš tim je šampionat završio sa učinkom od tri pobjede i dva poraza.

Crna Gora će tako završiti Mundobasket između 9. i 12. mjesta (u zavisnosti od ostalih rezultata u drugoj fazi, odlučuje koš-razlika) što je i najbolji rezultat crnogorske košarke u istoriji.

Naša slekcija je danas većim dijelom meča kontrolisala dešavalja na parketu, već u prvoj dionici je imala dvocifrenu prednost (15:5), a u istom ritmu nastavila je i u drugoj četvrtini.

Finiš prvog dijela je pripao Grcima koji su prišli na 36:30, ali to nije pokolebalo momke Boška Radovića.

U nastavku smo stekli maksimalnih 14 razlike, ali je u posljednjih pet minuta meča Grčka zaprijetila. Nakon trojke Vokapa “heleni” su smanjili na 62:58, ali je tada na scenu stupio Vučević.

Vezao je četiri poena (66:58) i odbio nalet rivala..

Košarkaš Čikaga je bio najefikasniji sa 19 poena. Dino Radončić je dodao 12, a Vladimir Mihailović 10 poena.

Dubljević je imao četiri poena, ali i po devet skokova i asistencija.