Srijeda, 1 Maja, 2024

Nada za polufinale još tinja

Jelena Vukčević i saigračice poražene su od Mađarske (28:25), nakon što su sredinom drugog poluvremena imale dva gola prednosti (23:21, 45. minut).

Crna Gora je ponovo stala na korak od čuda na Evropskom prvenstvu za igračice do 19 godina u Rumuniji.

Tako su propustile novu priliku da prirede čudo koje im je za dlaku izmaklo u posljednjem kolu grupne faze protiv vicešampiona svijeta – Danske.

Za polufinale još postoji nada, ali je neophodno da mlade „lavice” sjutra (16.30 sati) savladaju Francusku, te da im naruku idu rezultati Danske večeras protiv Francuskinja i sjutra u duelu sa Mađarskom.

U finišu meča, Mađarska koja je sa ovom generacijom prije dvije godine osvojila titulu prvaka Evrope na prvenstvu u Podgorici je bila bolja i došla do pobjede, četvrte u isto toliko odigranih mečeva na šampionatu u Rumuniji, čime je izborila plasman u polufinale.

Nikolina Marković sa sedam golova bila je najefikasnija u našem timu, dok je Jelena Vukčević postigla šest.

Ema Kolić je četiri puta zatresla protivničku mrežu, a tri puta pogodila je Ivana Vujadinović. Andrea Škerović je meč završila sa 12 odbra