Mundobasket: Dominacija Italije i Španije, pobjede Argentine i Kine

Košarkaši Španije nisu dozvolili iznenađenje. Nakon mučenja u prvom poluvremenu, “crvena furija” je u nastavku došla do svoje igre i ubjedljivo porazila selekciju Tunisa 101:62.

Košarkaši Italije pobijedili su selekciju Filipina 108:62 u prvoj rundi grupe D Mundobasketa u Kini.

Rubio, Foto: Cdm.me

“Azuri” su ubjedljiv trijumf najavili već u uvodnoj dionici koju su dobili rezultatom 37:8.

Datome je bio najefikasniji akter meča sa 17 poena, Galinari je dodao 16, a Dela Vale 15 poena.

Najefikasniji kod Filipina bili su Peres i Bleč sa po 15 pogodaka.

Izdvojio se Rubio sa 17 poena i devet asistencija, Ljulj je postigao 16, a Huančo Ernangomes 13 pogodaka.

Mejri se istakao kod Tunisa sa 15 poena.

Kina je obradovala svoje navijače, pošto je nadigrala Obalu Slonovače 70:55.

Ji Đanlan sa 19 i Guo Ailun predvodili su domaćina Mundobasketa sa 19, odnosno 17 poena.

U afričkoj reprezentaciji odskočio je Edi Lendri sa 10.

Argentina nije imala poteškoća da izađe na kraj sa Južnom Korejom.

“Gaučosi” su slavili sa 95:69 uz 17 poena Laprovitole i 15 Skole.