Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Mornar u finišu srušio Cibonu

Košarkaši Mornara porazili su Cibonu u “Topolici” 88:85 i zadržali šanse za plasman u baraž za opstanak u ABA ligi.

Tim Mihaila Pavićevića je upisao četvrti trijumf i stigao Krku na pretposljednjem mjestu, ali tim iz Novog Mesta ima meč manje.

Barani su većim dijelom meča bili bolji irval, ali nijesu uspijevali da prelome meč.

Tokom druge četvrtine su imali plus 13 (38:25), da bi gosti reagovali nakon toga i u trećoj četvrtini prišli na minus tri (51:54).

Taj nalet rivala odbili su Vranješ i Marej (59:51), ali Cibona se nije predavala.

Na pet minuta prije kraja Mustapić je kompletirao seriju gostiju 8:0 za 75:72.

Ipak, odgovor Barana bio je furiozan – serijom 10:0 poveli su 86:81 i potom u penal završnici sačuvali zlata vrijednu pobjedu…

Veders je predvodio Barane sa 22 poena, 13 je ubacio Starovlah.

Kod gostiju, Mustapić je bio najefikasniji sa 18 poena, jednim više od Bošnjaka.