Nedjelja, 19 Maja, 2024

Maršan svjetski šampion na 200 metara delfin, Cin pobijedio na 50 metara prsno

Plivač iz Tunisa Ahmed Hafnaui osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Francuski plivač Leon Maršan osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Maršan je pobijedio rezultatom 1:52,43 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Kšištof Hmelevskij sa 1,19 sekundi zaostatka, a bronzu domaći plivač Tomoru Honda sa 1,23 sekunde zaostatka.

U disciplini 50 metara prsno zlatnu medalju osvojio je kineski plivač Hajan Cin rezultatom 26,29 sekundi.

Drugo mjesto zauzeo je Amerikanac Nik Fink sa 0,30 sekundi zaostatka za pobjednikom, a treći je bio Điađun Sun iz Kine sa 0,50 sekundi zaostatka.

Hafnaui je pobijedio rezultatom sedam minuta i 37 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Australijanac Samjuel Šort sa 0,76 sekundi zaostatka, a bronzu Amerikanac Bobi Finke sa 1,67 sekundi zaostatka.