Mario Hezonja iz auta, kao Nikola Mirotić

Pri vođstvu Reala 88:86 tri minuta i 52 sekunde prije kraja Hezonja je pogodio trojku iz auta, ali su je sudije priznale i domaćin je otišao na pet poena prednosti.

Real Madrid je pobijedio u majstorici četvrtfinala Evrolige Partizan 98:94 i plasirao se na završni turnir u Kaunas, ali je u trenucima kada se lomio rezultat Mario Hezonja pogodio trojku iz auta.

Naime, pri vođstvu Reala 88:86 tri minuta i 52 sekunde prije kraja Hezonja je pogodio trojku iz auta, ali su je sudije priznale i domaćin je otišao na pet poena prednosti.

Da li bi završnica utakmice bila drugačija, da su sudije to primjetile, sada je teško pričati, ali bez ta tri poena, Partizan bi sinoć imao napad za vođstvo i pobjedu, ovako je Kevin Panter promašio otvoren šut za tri poena i domaćin je slavio.

Još u ligaškom dijelu Evrolige i Nikola Mirotić je trojkom iz auta donio produžetak Barseloni protiv Crvene zvezde, pa je Barsa na kraju slavila pobjedu.

Decenijama se priča o trojki Predraga Drobnjaka iz auta koja je Partizanu donijela pobjedu i titulu prvaka…