Četvrtak, 2 Maja, 2024

Mane srušio Siti, Liverpul u finalu FA kupa

Redsi su poveli u devetom minutu kada je poslije kornera Robertsona Konate bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu

Liverpul je zahvaljujući odličnoj igri u prvom dijelu pobijedio Mančester siti 3:2 i plasirao se u finale FA kupa.

“Redsi” su poveli u devetom minutu kada je poslije kornera Robertsona Konate bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu.

Veliki kiks Stefena, rezervnog golmana Sitija, iskoristio je Mane u 17. Oklijevao je čuvar mreže “građana”, uklizao je Senegalac i ubacio loptu u mrežu.
Sve je praktično odlučeno u posljednjem minutu prvog dijela. Tijago je uposlio Sadija Manea, koji je iz voleja povisio na nedostižnih 3:0.

Na početku nastavka smanjio je Džek Griliš, ali se rezultat nije mijenjao do prvog minuta nadoknade, kada je Bernardo Silva postavio konačnih 2:3.

Siti će u finalu sa pobjednikom sjutrašnjeg meča između Čelsija i Kristal Palasa.