Petak, 3 Maja, 2024

Mađarska osvojila zlato, Crna Gora odlična druga

Kadetska vaterpolo reprezentacija Mađarske odbranila je titulu šampiona Evrope, pošto je večeras u Podgorici pobijedila selekciju Crne Gore i tako stigla do zlatne medalje.

Crna Gora je do finala ostvarila sve pobjede, ali u meču za titulu Mađarska je od starta vodila i zasluženo pobijedila.

Nakon sjajnih partija u grupi i pobjeda u četvrtfinalu i finalu očekivalo se da će naši vaterpolisti po drugi put u Podgorici pobijediti selekciju Mađarske, ali su ovog puta gosti bili uspješniji i zasluženo stigli do trijumfa.

Mađarska je Evropski šampionat započela porazima, ali je očigledno odlično tempirala formu i u nokaut fazi zabilježila sve četiri pobjedi i stigla do titule u Podgorici.

Poveli su Mađari sa 3:1 u prvoj četvrtini, potom i sa 4:2, ali su naši reprezentativci stigli do izjednačenja (4:4), poslije golova Andreja Durutovića i Marka Milinića. Ispostavilo se da je to  bilo posljednje izjednačenje na utakmici.

Sa dva gola Samuela Noe Pintera i Zoltana Čabe Jambora Mađarska je stigla do 7:4 i ispostavilo se stekla nedostižnu prednost.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Grčke, koja je poslije boljih izvođenja peteraca savladala Srbiju sa 14:13.

Za najboljeg golmana šampionata proglašen je čuvar mreže Crne Gore Marko Pejović. Za najboljeg igrača šampionata proglašen je mađarski reprezentativac Samuel Noa Pinter.

Kako je tekla utakmica, pročitajte u nastavku.

8:10 – Danilo Roganović iz peterca 19 sekundi prije kraja utakmice

7:10 – Benedek Rab, do kraja utakmice samo minut i 46 sekundi, zlato polako izmiče

7:9 – Danilo Roganović, do kraja utakmice 4:10 minuta

6:9 – Zetenj Kondor, nakon tajm auta mađarskog selektroa gosti postižu novi gol, i drugi put vode sa tri gola razlike

6:8 – Zoltan Čaba Jambor sa igračem više

Završena je treće četvrtina

6:7 – Marko Milinić, sjajan šut sa sedam metara u lijevi ugao gola Mađarske, 1:08, do kraja četvrtine

5:7 – Luka Savić, i Crna Gora je realizovala prednost sa igračem više, 3:11 do kraja trećeg dijela igre

4:7 – Zoltan Čaba Jambor, Mađarska koristi igrača više i prvi put ima tri gola prednosti

4:6 – Samuel Noa Pinter

Završena je druga četvrtina, Mađarska vodi 4:5, ali naši vaterpolisti su i u polufinalu u drugom poluvremenu nadoknadili ubjedljiviji zaostatak protiv Grčke.

4:5 – Samuel Noa Pinter, Mađarska je realizovala prednost igrača više nakon što je u prethodnom napadu izblokiran šut Marka Milinića takođe sa igračem više. Dva minuta do poluvremena.

4:4 – Marko Milinić, sjajnim šutem sa nekih šest metara u donji deni ugao gola Mađarske

3:4 – Andrej Durutović, nakon polukontre i asistencije Marka Milinića.

2:4 – Zoltan Čaba Jambor

2:3 – Luka Todorović

1:3 – Botond Gedra

1:2 – Zetenj Kondor

1:1 – Luka Todorović – šut sa distance, drugi minut igre

0:1 – Benedek Rab sa igračem više