Lorenco Muzeti poslao Novaka Đokovića kući

Italijan Lorenco Muzeti priredio je najveće iznenađenje u dosadašnjem dijelu Mastersa u Monte Karlu pobjedom protiv prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića sa 2:1 u setovima . 4:6, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 52 minuta igre.

Đoković je došao u Monte Karlo da osvoji treću titulu u kneževini, ali i ove godine ide kući mnogo ranije od planiranog, pošto je prošle godine ispao odmah na startu od Španca Davidoviča Fokine.

Bio je to jako čudan meč u kojem su gledaoci vidjeli čak 15 brejkova u meču, po sedam u prva dva seta, a jedini brejk u odlučujućem setu napravio je Muzeti u sedmom gemu i stečenu prednost sačuvao do kraja.

Mogao je Đoković da uzvrati u tom posljednjem desetom gemu, imao je brejk loptu, nije je iskoristio, pa je italijanski teniser relizovao četvrtu meč loptu i po drugi putu u karijeri pobjedio svjetskog broja 1, pošto je prošle godine bio bolji od Španca Karlosa Alkaraza.

Imao je Đoković svoje šanse u drugom setu, vodio je sa 1:0, pravio brejkove u drugom, ali ih odmah i gubio, pošto obojica tenisera nijesu uspjevala da se prilagode jakom vjetru koji je duvao tokom meča.

I kada je pri rezultatu 1:1 i 40:30 meč u trećem setu prekinut zbog kiše na sat vremena izgledalo je da to više odgovara Đokoviću, ali je Muzeti sjajno odigrao svoje gemove, a iskoristio loš gem srpskog tenisera i zasluženo pobijedio.

Bez obzira na poraz od Muzetija Đoković ostaje na prvom mjestu ATP liste, ali je propustio veliku priliku da se na njemu učvrsti i napravi značajnu bodovnu prednost u odnosu na Alkaraza.