Subota, 4 Maja, 2024

Lebron Džejms izazvao opšti haos i jurnjavu: Isključen drugi put u karijeri

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobijedili su Detroit sa 121:116 u senci tuče koju je izazvao Lebron Džejms.

Drugi put u karijeri je Lebron Džejms doživio isključenje, namjerno je laktom udario Ajzeu Stjuarta i pogodio ga je u oko, što je donijelo opšti haos.

Jurio je okrvavljeni Stjuart Lebrona po terenu, bio je van sebe od bijesa, ali su igrači oba tima uspjeli da spriječe da sukob eskalira.

Sam Džejms nije se udostojio da se pojavi pred medijima poslije ove utakmice.

Kralj je propustio priliku da opravda nadimak, nije se ni proslavio za 21 i po minut na terenu. Imao je 10 poena uz pet asistencija, Dejvis je nosio Lejkerse sa 30 poena i 10 skokova, Vestbruk je imao 26 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Grant je bio lider Pistonsa sa 36 poena i četiri skoka uz tri asistencije.

Ajzea Stjuart je na terenu proveo 18 i po minuta, to mu je donijelo četiri poena uz po skok i asistenciju.

Finiks je iskoristio odsustvo Nikole Jokića da deklasira Denver, koji je vezao četvrti poraz, a dvije utakmice propustio je Somborac u ovom nizu.

Sljedeći meč igraće se na gostovanju Portlandu, a nije još izvesno da li će Jokić igrati.

Čikago još čeka na povratak Nikole Vučevića, koji se oporavlja od korone, a Derozan je nosio Bulse do pobjede nad Niksima sa 34 poena i 10 skokova, Derozan ga je ispratio sa 31 poenom.