Petak, 3 Maja, 2024

Košarkašice Budućnosti nastavile seriju pobjeda

Podgorički tim upisao je peti trijumf i zadržao maksimalan učinak u regionalnom takmičenju.

Košarkašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Banovića 110:44, u utakmici petog kola WABA lige.

Izuzev prvih šest minuta sve je bilo u znaku našeg tima, koji je serijom 22:0 stigao do 32:13, tri i po minuta prije kraja stigao do 100 poena i na kraju lako zadržao maksimalan učinak.

Domaćin je do pobjede poveo 45:29, a sve dileme, ako ih je i bilo, riješio je u trećoj četvrtini, koju je dobio 32:10.

Dominaciju je potvrdio u posljednjoj četvrtini, koju je počeo serijom od 23:0.

Gošće su prve poene upisale dva i po minuta prije kraja.

Sve igračice upisale su se u strijelce, a čak njih šest bile su dvocifrene. Radević je postigla 12 (uz 5 ukradenih lopti), isti koštegerski učinak imale su još Domuzin (uz 4 asistencije) i Drobnjak (uz 4 skoka).

Po 11 poena su postigle tri košarkašice – Savković, Bulajić (uz 4 ukradene) i Radonjić, koja je u statistici dodala po 8 asistencija i ukradenih lopti. Milena Bigović postigla je 9 (trojke 3/4), Amaja Skot i Maja Bigović po 8, Lana Vukčević 6, a toliko je dodala i Ksenija Šćepanović uz 8 skokova, dok je Hajdana Šćepanović postigla 4.

Budućnost će već u petak ugostiti Montanu.