Janik Siner čeka Novaka Đokovića u Monte Karlu

Italijan Janik Siner plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu gdje očekuje najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića ili sunarodnika Lorenca Muzetija.

Treće kolo donijelo je i prva iznenađenja, a jedno od neočekivanih i neugodnijih za svoje navijače priredio je četvrti nosilac Norvežanin Kasper Rud, koji je eliminisan od Njemca  Jana Lenarda Štrufa sa 6:1, 7:6 (6), poslije sat i 43 minuta igre.

Kući ide i deseti nosilac Poljak Hubert Hurkač, ali to nije senzacionalan rezultat, pošto je poražen od sedmog nosioca, Sinera. Meč je trajao je trajao dva sata i 27 minuta, a Italijan je dominirao u odlučujućem trećem setu za konačnih 3:6,7:6 (6), 6:1.

U sjajnom meču Siner je u taj-brejku drugog seta spasio meč loptu pri rezultatu 6:5. Nakon toga dobio je taj set, da bi u odlučujućem trećem “oduvao” Poljaka sa 6:1.

U četvrtfinale se plasirao i Grk Stefanos Cicipas koji je bez većih problema nakon sat i po igre pobijedio Čileanca Nikolasa Žarija sa 6:3, 6:4.