Petak, 3 Maja, 2024

Italija: Milan iskoristio kiks Intera i preuzeo prvo mjesto na tabeli

Fudbaleri Milana savladali su Đenovu na gostovanju 0:1, u okviru osmog kola Serije A.

Izgledalo je kao da će meč biti završen bez postignutih golova, ali je ipak u finišu došlo do uzbuđenja.

Kristijan Pulišić zatresao je mrežu Đenove u 87. minutu, onda se čekalo nekoliko minuta VAR provjere da bi na kraju gol bio priznat.

Gosti su ostali sa igračem manje u devetom minutu sudijske nadoknade, kada je golman Manjan isključen.

Nekoliko minuta nakon toga došlo je do isključenja i kod domaćih, kada je Džosep Martinez zaradio drugi žuti karton.

Milan je iskoristio današnji kiks Intera te je preuzeo prvo mjesto na tabeli sa 21. osvojenim bodom.

Đenova je na 15. poziciji sa osam osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Milan će dočekati Juventus, dok će Đenova igrati protiv Atalante u gostima.