Srijeda, 1 Maja, 2024

Ispali Arsenal i Mančester junajted, Liverpul se provukao

Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Vest Hema, koji su na domaćem terenu pobijedili Arsenal 3:1 i tako šokirali drugoplasiranu ekipu Premijer lige.

Šest večerašnjih mečeva Liga kupa Engleske donijeli su eliminiacije Arsenala i Mančester junajteda, dok se Liverpul provukao sa mršavih 2:1.

Vest Hem je u prvih sat vremena igre postigao tri gola, stekao ogromnu prednost i meč mirno priveo kraju – stijelci za domaćina bili su Vajt, Kudus i Boven, dok je poraz Arsenala ublažio Edegor.

Njukasl je produbio krizu Mančester junajteda trijumfom na Old Trafordu sa ubjedljivih 3:0, a gosti su posao završili za samo osam minuta, u periodu od 28. do 36. minuta.

Almiron je u 28. minuti doveo “svrake” u vođstvo, a na 2:0 je povisio Hal osam minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Vilok nakon sat vremena igre.

Fulam je u gostima bio bolji od Ipsviča (3:1), a Everton je na “Gudisonu” savladao Barnlil 3:0.

U konkurenciji za trofej u Liga kupu ostao je i Čelsi, pošto je kao domaćin pobijedio Blekburn sa 2:0.