Srijeda, 15 Maja, 2024

Fiorentina lako do bodova, remi Udinezea i Verone

Fiorentina je poslije sedme pobjede šesta na tabeli sa 23 boda. Salernitana je pretrpjela osmi poraz i posljednja je sa 20 bodova.

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su danas na svom terenu Salernitanu sa 3:0, u utakmici 14. kola Serije A.

Fiorentina je povela u šestom minutu golom Lukasa Beltrana iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Rikardo Sotil u 18.

Konačan rezultat postavio je Đakomo Bonaventura u 56. minutu.

Fudbaleri Udinezea odigrali su na svom terenu neriješeno 3:3 protiv Verone.

Domaći su poveli golovima Kristijana Kabaselea u 16. i Lorenca Luke u 30. minutu. Verona je izjednačila golovima Milana Đurića iz jedanaesterca u 37. i Sirila Ngongea u 61. minutu.

Luka je svojim drugim golom na meču donio novu prednost Udinezeu u 72. minutu, a bod gostima obezbijedio je Tomas Anri u šestom minutu nadoknade vremena.

Udineze je deveti put u ligi odigrao neriješeno i zauzima 16. mjesto na tabeli sa 12 bodova. Verona je nastavila niz bez pobjede i 18. je sa 10 bodova.

Ranije danas Leće i Bolonja odigrali su neriješeno 1:1.