Subota, 27 Jula, 2024

Lacio još uvijek u igri za Ligu šampiona

Poslije današnje utakmice u Rimu, Lacio se približio Atalanti i Romi na samo bod zaostatka, odnosno bod od zone Lige šampiona, ali će do nje teško stići, pošto ima utakmicu više od Rome i dvije od Atalante.

Po gol na u finišu prvog i drugog poluvremena za rutinsku pobjedu Laciju na svom terenu protiv Empolija sa 2:0 i ostanak u trci za peto mjesto i Ligu šampiona.

Ipak, povoljna okolnost je što će Atalanta i Roma večeras (20.45) u Bergamu odigrati utakmicu 36. kola, pa bi remi možda bio idealan ishod za Lacijale.

Empoli i dalje strahuje za opstanak, a u opasnoj zoni mogao bi da bude ukoliko Udineze sjutra u gostima savlada Lećee.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je svih 90 minuta bio na terenu.

Juventus je neprijatno iznenadio svoje navijače, pošto je jedva izbjegao poraz protiv Salernitane na svom terenu 1:1, u 36. kolu italijanske Serije A.

Gosti iz Salerna su odavno otpisani i naredne sezone će igrati u nižem rangu.

Golom Pjerozija, Salernitana je vodila sve do 91. minuta, a onda je na scenu stupio Rabio i sačuvao “staru damu” poraza.

Bila je ovo peta utakmicu u nizu bez pobjede za “staru damu” u Seriji A.

Juventus tako zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 67 bodova, koliko ima i trećeplasirana Bolonja.

Salernitana je ranije ispala iz lige, posljednja je na tabeli sa 16 bodova.