Farani su priča godine, Klaksvik savladao i Molde

Fudbaleri Klaksvika sa Farskih ostrva pričaju najljepšu fudbalsku priču ovog ljeta, pošto su večeras pobijedili Molde rezultatom 2:1 i tako stekli prednost pred revanš u Norveškoj.

Klaksvik je nastavio da živi svoj san, krenuo je od prvog kola kvalifikacija kada je eliminisao prvog favorita Ferencvaroš, a potom i drugog – švedski Haken.

Ipak, Farani se nisu tu zaustavili pošto su večeras posle preokreta pobijedili Molde – 2:1.

Apsolutni heroj bio je Arni Frederiksberg, koji je postigao već po dva gola i Ferencvarošu i Hakenu, pa je isto ponovio i večeras!

Nije sve tako dobro počelo za Farane, jer je Eikrem u 49. minutu donio prednost Moldeu.

Ali, onda je uslijedio istorijski preokret. U 64. minutu Frederiksberg je iznenadio golmana, iskosa sa desne strane je umjesto centaršuta poslao loptu u prvi ugao za 1:1.

Još veću majstoriju izveo je u 86. minutu kada je sa dvadesetak metara zategao i pogodio prvi gornji ugao za 2:1.

Klaksvik je sačuvao prednost do kraja i ima šansu da se domogne plej-ofa i osigurane Lige Evrope!