Evroliga: Radonjićev Bajern nemilosrdan u Morači

Radonjićeva četa je bila nemilosrdna u Morači na kojoj je bilo preko 5 hiljada gledalaca.

Košarkaši Budućnosti Volija poraženi su od ekipe Bajerna koju vodi naš stručnjak Dejan Radonjić rezultatom 75:89 u 24. kolu Evrolige.

Izabranici Jasmina Repeše upisali su 18. poraz u elitnom takmičenju, sedmi na svom parketu, dok je šampion Bundeslige došao do polovičnog učinka i zadržao velike šanse za plasman u doigravanje.

Bavarci su odlično otvorili meč i nakon uvodne dionice vodili 25:17, ali su se stvari promijenile u narednom kvartalu.

Budućnost se razigrala i serijom 11:0 napravila preokret, za prednost na poluvremenu (44:41).

U nastavku susreta Bajern je dominirao, u više navrata imao dvocifren višak, u finišu utakmice i rekordnih +16, pa pobjeda nijednog trenutka nije dovedena u pitanje.

Bajern je do trijumfa predvodio Vladimir Lučić sa 18 poena, 16 je dodao Danilo Bartel, 13 Nemanja Dangubić, dok je 11 postigao Peteri Koponen.

U redovima Budućnosti najbolji Edvin Džekson sa 19 pogodaka. Noris Kol je dogurao do 12, dok su po 10 ubacili Filip Barović i Nemanja Gordić.

Budućnost Voli u narednom kolu koji se igra 8. marta, takođe u Morači će dočekati Olimpijakos.