Petak, 26 Aprila, 2024

EURO: Švedska s bijele tačke do pobjede nad Slovačkom

Fudbalska reprezentacije Švedske savladala je Slovačku 1:0 u utakmici 2. kola E grupe Evropskog prvenstva.

Momenat odluke na stadionu u Sankt Peterburgu dogodio se u 77. minutu kada je Forsberg iskoristio jedanaesterac.

Prethodno je golman Slovaka Dubravka srušio brzonogog Isaka…

Meč nije donio previše uzbuđenja. Nakon prave uspavanke u prvom dijelu, Šveđani su bili bolji u nastavku i prije pogotka Forsberga stvorili dvije velike šanse.

Prvu nije iskoristio Augustinson, a potom ni Isak nije uspio da matira Dubravku, koji je kasnije postao tragičar ovog meča.

Slovačka nije bila opasna kao na startu takmičenja kada je iznenađujuće savladala Poljsku.

Švedska je današnjom pobjedom ovjerila prolaz u nokaut fazu, nakon što je u prvom kolu remizirala bez golova sa Španijom.

U istoj grupi sjutra će se sastati Španija i Poljska.