Petak, 26 Aprila, 2024

EURO 2020: Panceri strahovali od hrabrih Mađara, Portugal i Francuska remijem do osmine finala

Na ''Alijans areni'' Mađari i Njemci igrali su neriješeno 2:2, a u Budimpešti meč između Portugala i Francuske završen je identičnim rezultatom

Utakmicama posljednjeg kola u grupi F, kompletirana je prva faza takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Na ”Alijans areni” Mađari i Njemci igrali su neriješeno 2:2, a u Budimpešti meč između Portugala i Francuske završen je identičnim rezultatom.

Prvo poluvrijeme na ”Puškaš areni” završebno je rezultatom 1:1, a oba gola postignuta su sa bijele tačke. Prvo je bio precizan Ronaldo, a potom u nadoknadi vremena Benzema.

Isti igrači su se upisivali u strijelce i u drugih 45 minuta. Benzema je sjajno reagovao nakon asistencije Pogbe, da bi Ronaldo ponovo zabio s bijele tačke.

Mađari su preko Adama Šalaja, a nakon asistencije Rolanda Šalaja, već u 11. minutu stigli do prednosti, a to je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Haverc je u 6. izjednačio da bi već u 68. minutu Šafer donio novu prednost Mađarima.

Konačan rezultat postavio je Gorecka u 84. minutu.