Petak, 17 Maja, 2024

Emre Demir novi rekorder: Petnaestogodišnjak postao najmlađi strijelac u istoriji turske lige

Kada neko ima kvalitet, onda godine nijesu problem.  Emre Demir, momak iz generacije 2004, ušao je u istoriju turskog fudbala kao najmlađi strijelac.

Emre Demir, Foto: Cdm.me

Mladi fudbaler Kajserispora (15) postigao je prvijenac na utakmici protiv Genčlerbirligija (1:2) u okviru 11. kola Superlige.

Kajserispor je bio u rezultatskom minusu nakon prvih 45 minuta, da bi u nastavku rezervista i debitant Demir postigao izjednačujući pogodak.

Titula najmlađeg strijelca turske Superlige dosad je pripadala Enesu Unalu, koji je 25. avgusta 2013. godine, u dresu Burse postigao pogodak protiv Galatasaraja, sa 16 godina.