Ekvador lako s domaćinom na startu Mundijala

Junak Ekvadoraca bio je iskusni Ener Valensija, strijelac oba pogotka. Na kraju je zabrinuo saigrače jer je zbog povrede zamijenjen u 77. minutu.

Katar je uradio sve da bude savršen domaćin Svjetskog prvenstva u fudbalu, ali kvalitet na terenu je nešto sasvim drugo.

Domaća selekcija nije prikazala gotovo ništa u duelu s Ekvadorom, koji je rutinski slavio 2:0 i može da se nada prolazu u osminu finala u grupi u kojoj će se sjutra sastati Senegal i Holandija.

Južnoamerička selekcija postigla je pogodak već u trećem minutu, upravo preko Valensije, ali je poništen zbog ofsajda.

Razlika u klasi je, ipak, tolika da se samo čekalo kad će domaćin (opet) kapitulirati.

Dogodilo se to u 16. minutu kada je golman Al Šeeb skrivio jedanaesterac koji je realizovao Valensija.

U 31. je meč prelomljen. Sjajan centaršut s desne strane i još bolji udarac glavom Valensije.

Ekvador je u nastavku bez problema sačuvao prednost.