Dominacija Norvežanina u kros kantriju: Klebo osvojio drugi Kristalni globus zaredom

Norvežanin je do pobjede u generalnom plasmanu došao pošto je bio najbrži u poslednjoj trci u sezoni

Norvežanin Johanes Hesflot Klebo osvojio je Kristalni globus u Svetskom kupu u kros kantriju, drugu godinu zaredom.

Norvežanin je do pobjede u generalnom plasmanu došao pošto je bio najbrži u poslednjoj trci u sezoni. Klebo je u potjeri u Kvebeku trijumfovao sa vremenom 29:05.4.

Trijumf je obezbijedio mladom norveškom skijašu odbranu titule osvojenu prošle godine.

Klebo je do novog velikog Kristalnog globusa došao sa 13 pobjeda u sezoni. Norvežanin je prethodno trijumfovao i u sprintu, pa je godinu završio sa dva trofeja.

Na drugom mjestu u poteri završio je Kanađanin Aleks Havri, koji je kasnio 2.8 sekundi.

Na postolju se našao i Rus Aleksandar Bolšunov, koji je zaostajao 2.9 sekundi. Mlađani ruski skijaš je tako izgubio od Kleba u direktnoj borbi za titulu u generalnom plasmanu. Bolšunov je prethodno osvojio mali Kristalni globus u distanci.

Na završnoj rang listi Klebo na prvom mestu ima 1717 poena, dok je Bolšunov stao na 1617.