Đoković neprobojan i za Federera, igraće za osmu titulu u Melburnu!

Novak bez izgubljenog seta protiv velikog rivala

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australijan opena pobjedom nad Rodžerom Federerom 3:0, po setovima 7:6, 6:4, 6:3.

Ovo je bio 50. po redu sudar dvojice teniskih velikana, a Đoković vodi u pobjedama 27:23.

Odlično je prvi set započeo Federer i stigao do brejka već u drugom gemu, ali mu je Novak uzvratio u sljedećem.

Ipak, Rodžer je ponovio brejk i poveo sa 3:1, a onda i odservirao za 4:1. Pri rezultatu 5:2 za Rodžera Novak se jednostavno probudio, počeo odlično da servira i veoma brzo stigao do poravnanja.

Set je ušao u taj brejk u kome je Novak bio više nego dominantan i slavio sa 7:1.

U drugom setu vidjeli smo vrlo izjednačenu borbu bez brejka sve do 10. gema, a onda je Đoković oduzeo servis rivalu i osvojio taj period 6:4.

U trećem setu Đoković je u ranoj fazi došao do brejka, tačnije u sedmom gemu za 4:2. To je bio i odlučujući momenat jer je Npvak do kraja odigrao sigurno i došao do trijumfa.

Novak će u finalu igrati sa boljim iz duela Dominik Tim – Aleksander Zverev, a to će biti prilika da osvoji osmu titulu u Melburnu.