Denver srušio Portland, veliki pad Milvokija u Solt Lejk Sitiju

Košarkaši Denvera pobijedili su na svom parketu Portland 112:103, u utakmici NBA lige.

“Nagetsi” su u nastavku prelomili utakmicu, nakon što je prvi dio bio izjednačen.

Nikola Jokić predvodio je domaće sa 29 poena, osam skokova i sedam asistencija, Džamal Marej upisao je 21 koš i 10 asistencija.

U poraženom timu 27 koševa i devet skokova Diandrea Ejtona, 26 je upacio Enferni Simons.

Denver je četvrti na Zapadu sa skorom 35-16, dok je Portland daleko od zone plej ofa sa 15 pobjeda u 50 utakmica.

Juta je ubjedljivo pobijedila Milvoki 123:108.

Odlučila je posljednja četvrtina, koju su “džezeri” dobili sa nevjerovatnih 40:13.

Lauri Markanen upisao je 21 poen, dok su Kijonte Džordž i Kolin Sekston upisali po 19 koševa.

U redovima Milvokija 33 poena i 13 asistencija Janisa Adetokumba, 27 je dodao Bobi Portis.

Juta je 10. na Zapadu sa 25 pobjeda i 26 poraza, Milvoki treći na Istoku sa 33 trijumfa i 17 izgubljenih utakmica.

Boston je deklasirao Memfis 131:91.

Džejson Tejtum ubacio je šest trojki, ukupno 34 poena, a tom učinku dodao je osam skokova i sedam asistencija, a pratio ga je Kristaps Porzingis sa 26 poena i osam skokova.

U redovima Memfisa 19 poena Pipena, 18 Džeksona.

Boston je lider Istoka sa 38 pobjeda i 12 poraza, Memfis je 13. na Zapadu sa skorom 18-32.