Ponedjeljak, 17 Juna, 2024

Crvena zvezda nastavila nepobjedivost protiv FMP-a

Crvena zvezda je tako poslije neizvjesnih 30 minuta, tokom kojih su se mnigi smijali na tribinama, pobijedila FMP sa 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22).

Još jednu smjehotresnu i namještenu utakmicu odigrali su košarkaši Crvene zvezde i FMP-a u polufinalu plej-ofa Prvenstva Srbije.

Nebojša Čović je naredio “limenkama” da 30 minuta izigravaju žestokog sparing partnera miljenici nacije, a da u posljednjih 10 minuta Crvena zvezda pokaže svu svoju veličinu i ostvari još jednu pobjedu protiv svog rezervnog tima.

Cirkuska predstava viđena je od prvog do posljednjeg minutan u kojoj je Crvena zvezda odigrala “sjajno” uvoidnih 10 minuta, potom je u drugoj četvrtini “zablistao” FMP, koji je dogovoreno “parirao” i u trećoj dionici, a onda po već unaprijed napisanom scenariju stao sa otporom u posljednjih 10 minuta i doživio očekivan poraz.

Crvena zvezda je četiri minuta prije kraja vodila 17 poena razlike 90:73, a onda je veliki mag Nebojša Čovičć naredio stop i FMP je ublažio poraz.

Druge utakmice polufinala plej-ofa Mega – Partizan i FMP – Crvena zvezda igraju se u ponedjeljak.