Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Crnogorski juniori ostvarili i treću pobjedu u Portugalu

Crna Gora je jedina neporažena selekcija u grupi. Po dvije prvoplasirane selekcije idu u četvrtfinale, a plasman u A diviziju izboriće tri selekcije.

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i treću pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Portugalu – nakon ubjedljivih trijumfa nad Mađarskom i Albanijom, naša selekcija je danas porazila Bosnu i Hercegovinu (83:80).

Poslije pobjeda pobjeda protiv Mađarske i Albanije, danas je ekipa Vasa Milovića u neizvjesnoj završnici stigla do novog trijumfa.

Sredinom posljednje četvrtine Crna Gora je gubila 72:71, a onda je napravila seriju 7:0 (78:72) i sačuvala prednost, iako je rival do kraja prijetio.

Prva četvrtina pripala je našoj selekciji koja je konstantno vodila, imala i 11 poena prednosti (25:14), ali je odigrala slabo drugi period, što je BiH iskoristila i do odlaska na odmor izjednačila rezultat – 43:43.

I u nastavku su “zmajevi” bolje startovali, imali osam poena prednosti (54:46), ali su u posljednjem periodu stvari došle na svoje mjesto.

Crnu Goru je do pobjede vodio Vladimir Sudar, koji je meč završio sa 22 poena, devet skokova i šest asistencija.

David Mirković je imao 15 poena, devet skokova i pet asistencija, a Vasilije Todorović 12 poena. Marko Radunović je meč završio sa 10 poena.

U narednom kolu Crna Gora u utorak (19) igra protiv Gruzije.