Petak, 17 Maja, 2024

Crna Gora startovala porazom

Naša reprezentacija jurila je zaostatak tokom čitavog meča, u 46. minutu bio je pet golova (17:12), a u finišu propustila priliku da uhvati priključak.

Crna Gora je porazom počela nastup na Evropskom prvenstvu za igračice do 17 godina u Podgorici.

Generacija koju predvodi trener Tatjana Jeraminok izgubila je od Islanda (20:18) pred oko 400 gledalaca u u dvorani „Verde“.

Naime, nakon što su prišle na dva gola zaostatka (19:17), tri minuta prije kraja, naše djevojke propustile su dvije odlične prilike da priđu na samo gol zaostatka i zadrže šansu da mogu makar do remija.

Veliki broj tehničkih grešaka i propuštenih prilika na kraju je odveo Crnu Goru u poraz na premijeri na smotri 16 najboljih selekcija Evrope.

Nina Ramusović je bila najefikasnija u našem timu sa pet golova (četiri iz sedmerca), dok je Natalija Lekić postigla četiri.

Najbolja igračica našeg tima bila je golmanka Teodora Rončević koja je upisala 11 odbrana. Crna Gora u petak (18 sati) će u dvorani „Verde“ igrati protiv Češke.