Crna Gora protiv Grčke za peto mjesto

Ni večeras izabranici Vladimira Gojkovića nijesu oduševili igrom, ali su savladali Rumuniju sa 18:11 (4:3, 5:3, 3:1, 5:3).

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto protiv Grče, pošto je večeras u razigravanju za plasman od 5. do 8.mjesta pobijedila Rumuniju.

Rumunija je mnogo bolje počela meč i iskoristila početnu opuštenost našiv vaterpolista, pa su već u trećem minutu imali prednost od 3:0, ali su “Ajkule” odgovorile serijom 4:0 do kraja četvrtine.

I početkom druge četvrtine Rumunija prva postiže gol, Vlad Luka Đorđesku je po drugi put savladao Petra Tešanovića, a Crna Gora pravi novu seriju 4:0 za prednost 8:4.

Stigla je u trećoj četvrtini Rumunija do 9:7, ali tada Crna Gora ponovo dodaje gas i definitivno odlučuje pobjednika utakmice.

Najefikasniji u našem timu ponovo je bio Đuro Radović, koji je protiv Rumunije postigao četiri gola, centar Miroslav Perković se tri puta upisao u strijelce.