Poraz od Mađarske, Ajkule previše promašivale sa igračem više

Naša selekcija će još igrati u grupi protiv Gruzije i Brazila.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je u Budimpešti do Mađarske 12:8 (3:3, 3:1, 3:2 i 3:2) u utakmici prvog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Mađarskoj.

Slabija igra u napadu i šest nerealizovanih igrača više u trećoj četvrtini koštala su crnogorsku selekciju povoljnijeg rezultata.

Domaćin je, nakon prvog i jedinog vođstva crnogorskih vaterpolista u trećem minutu druge četvrtine (4:3), napravio seriju od 6:0 za vođstvo od 9:4.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića sa tri vezana pogotka smanjili su na 9:7, ali je domaćin sa dva gola razriješio sve dileme oko pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Gerg Zalanki sa četiri, Marton Vamoš i Silard Janšik postigli su po dva, a po gol Deneš Varga, Zoltan Pol, Danijel Anđel i Zoltan Gergelji Burian.

U crnogorskoj selekciji istakao se kapiten Marko Petković sa četri, dok su po gol postigli Dušan Banićević, Vasilije Radović, Konstantin Averka, Marko Mršić.

U drugom meču te grupe Gruzija je pobijedila Brazil 14:10.

IV četvrtina

To je konačan rezultat!

8:12 Burian, kontrapad i novi gol.

8:11 PETKOVIĆ! Četvrti gol, još samo dva mintua do kraja.

7:11 Anđelo, igrač više i brza realizacija!

7:10 Zalanki opet. Praktično rješava sve. Četiri napada smo imali da potpuno uđemo u egal šteta!

7:9 PETKOVIĆ! TREĆI GOL! Odgovaramo serijom 3:0!

III četvrtina

6:9 MRŠIĆ! Strašan šut, bomba!

5:9 PETKOVIĆ, prekida ovaj crni niz našeg tima!

4:9 Lob Janšika. Šest vezanih golova Mađara. Šteta što nijesmo ostali blizu, jer smo igrali mnogo bolje nego što to rezultat pokazuje. Odbrana je bila dobra, ali nemoć u napadu utiče. Vogel 10 odbrana!

4:8 Vamoš je precizan. Mi smo promašili četiri vezana igrača više!

4:7 Varga daje gol. VAR se gledao tri minuta, na snimku nije djelovalo da nije lopta prešla liniju.

II četvrtina

To je rezultat nakon 16 minuta vaterpola. Zalanki je donio Mađarsku plus dva, šteta jer smo odigrali sjajno poluvrijeme!

4:6 Zalanki je bezgrešan. Treći gol iz tri šuta, on pravi razliku!

4:5 Zalanki opet. Mađarska ponovo vodi, dva minuta do velikog odmora.

4:4 Janšik uzvraća sa igračem više. Mađarska je već tri puta u drugoj četvrtini imala igrača više.

4:3 AVERKA! Sada se ispravio iz igre, prvo vođstvo naših!

Averka pogađa prečku iz peterca!

I četvrtina

3:3 VASILIJE RADOVIĆ! Sjajno iskorišćen igrač više. Brzo smo to realizovali za nekoliko sekundi! Perković igra strahovit meč, iznudio je nekoliko isključenja, na kraju i asistirao za konačan rezultat prve četvrtine.

2:3 Zalanki je dao gol sa igračem više. Imali smo šansu i mi da preokrenemo, ali nijesmo uspjeli.

2:2 PETKOVIĆ! Opet igrač više. 2 od 4 sa vaterpolistom više u bazenu naša selekcija.

1:2 Pol sa igračem više dovodi Mađarsku ponovo do prednosti.

1:1 BANIĆEVIĆ. Sa igračem više odlično se snašao!

0:1 Mađarska je povela, Vamoš na isteku prvog napada vrlo precizan uz stativu.

Počinej duel u Budimpešti!

“Ajkule” su u dodatno podmlađenom timu otputovale na ovo prvenstvo.

Zbog toga je teško procijeniti koji je krajnji domet našeg sastava.

Mađarska je bez sumnje najteži rival u grupi, a domaći su favoriti da idu do kraja.