Petak, 3 Maja, 2024

Čelsi sa dva igrača više savladao Totenhem, Siti novi lider

Trijumf Čelsija nad Totenhemom u gradskom derbiju - 4:1

Fudbaleri Čelsija savladali su Totenhem u gostima 4:1, u meču 11. kola Premijer liga.

Totenhem je tako predao prvo mjesto Sitiju, koji na vrhu ima bod više od Spursa. Na drugoj strani, Čelsi je na 10. poziciji sa 15 bodova.

Nevjerovatan meč je viđen u gradskom derbiju – pet priznatih i četiri poništena pogotka, te dva crvena kartona, oba su zaradili domaći igrači.

Počelo je sjajno po Totenhem, već u šestom minutu Kuluševski je pogodio za vođstvo “Spursa”, a onda su poništena čak tri gola poslije intervencije iz VAR sobe, jedan domaćima i dva gostima.

U 35. minutu, kako se ispostavilo, dogodio se odlučujući trenutak utakmice. Sudija Majkl Oliver je nakon pregleda VAR snimka, pokazao na bijelu tačku za Čelsi i isključio Romera. Siguran sa bijele tačke bio je Palmer.

Izdržao je Totenhem do poluvremena, ali je poslije isključenja Udogija, bilo jasno da neće moći da izbjegnu poraz.

Gosti su u 75. minutu preko Džeksona naplatili brojčanu nadmoć, asistent je bio Sterling.

Ipak, nije moglo bez drame. Son je u finišu prokockao dobru šansu, a to je kaznio Džekson sa dva gola u nadoknadi za konačnih 4:1.