Petak, 3 Maja, 2024

Bundesliga: Pobjeda Dortmunda, Štutgart nastavio niz trijumfa

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Union Berlin na domaćem terenu 4:2, u okviru sedmog kola njemačke Bundeslige.

U prvih deset minuta vidjeli smo dva gola.

Prvo je Dortmund poveo u 9. minutu preko Niklasa Fulkruga, da bi samo dva minuta kasnije Robin Gosens izjednačio rezultat.

Nakon poništenih golova zbog VAR provjere za obje ekipe, Leonardo Bonući postigao je gol u 31. minutu za Union Berlin.

Za samo pet minuta u drugom poluvremenu Borusija je uspjela da preokrene rezultat. U 49. minutu Niko Šolterbek postigao je gol za izjednačenje, da bi u 54. Julijan Brant preokrenuo.

Džulijan Rajerson postavio je konačnih 4:2 u 71. minutu.

Štutgart je na domaćem terenu savladao Volfsburg 3:1, nastavivši niz pobjeda kojim su dospjeli do prve pozicije na tabeli.

Serhou Guirasi bio je heroj domaćih sa tri postignuta pogotka, nakon što je Volfsburg poveo preko Janika Gertharta u 34. minutu.

Darmštad je u gostima bio bolji od Augzburga 1:2, dok je Lajpcig igrao bez golova protiv Bohuma.

Od 18:30 igraće Verder i Hofenhajm.