Petak, 3 Maja, 2024

Bulsi i Vučević nastavili veliku seriju protiv Detroita

Čikago je savladao u gostima Detroit i upisao 29. pobjedu u sezonu u NBA ligi.

Bulsi su pobijedili 117:115, to im je 14. trijumf zaredom protiv Pistona, a crnogorski centar Nikola Vučević je odigrao rutinsku utakmicu – za 35 minuta je imao učinak od 12 poena i devet skokova.

Iz igre je šutirao 15-5, promašio je sva tri pokušaja za tri poena.

Pistonsi su na kraju poklonili pobjedu protivniku, jer je 9,7 sekundi prije kraja kod rezultata 114:112 za Čikago košarkaš Detroita Džejden Ajvi tražio tajm-aut koji nije imao pravo.

Domaćin je kažnjen tehničkom greškom, a Zak Levin pogodio slobodno bacanje…

Levin je meč završio sa 41 košem, Demar Derozan je upisao 21.

“Prvi put sam u karijeri vidio ovako nešto”, rekao je Derozan o Ajvijevom potezu.

Trener Detroita Dvejn Kejsi je branio svog igrača:

“U djeliću sekunde se uspaničio, ali niti se utakmica dobije niti se izgubi u jednom posjedu”, istakao je Kejsi.

Bojan Bogdanović je bio najefikasniji kod Pistonsa sa 34 poena, Ajvi je postigao 18.