Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Budućnost poražena od Bukurešta u Podgorici

Budućnost poslije šest kola ima dva boda, samo jednu pobjedu i simbolične šanse da nastavi takmičenje u drugoj fazi Lige šampiona.

Rukometašice Budućnosti su sve dalje od plasmana u osminu finala Lige šampiona, pošto su danas u Podgorici poražni i od rumunskog šampiona ĆSM Bukurešta.

Budućnost je kao domaćin poražena Bukurešta sa 29:24  (17:12) i na taj način napravila još jedan korak unazad na evropskoj rukometnoj sceni.

Budućnost poslije šest kola ima dva boda, samo jednu pobjedu, i simbolične šanse da nastavi takmičenje u drugoj fazi Lige šampiona.

U ekipu Budućnosti nije bilo kapitena Milene Raičevič i desnog krila Adrijane Kardoso de Kastro, ali to nije opravdanje za još jednu blijedu partiju i poraz od Rumunki.

U 15. minutu utakmice Budućnost je, pri rezultatu 5:7, ostala bez Adrijane Popović, koja je isključena nakon udaranja Kristine Neagu u lice.

BUDUĆNOST – ĆSM BUKUREŠT 24:29 (12:17)

Podgorica – Dvorana “Morača”. Gledalaca: 250. Sudije: Metalari i Nikolovski (Sjeverna Makedonija). Sedmerci: Budućnost Bema 5 (5), ĆSM Bukurešt 1 (0). Isključenja: Budućnost 4, ĆSM Bukurešt 6 minuta. Crveni karton: Popović (Budućnost) u 15. minutu.

Budućnost: Babović, Atingre (10 odbrana i sedmerac), GIGERIH (jedna odbrana), MARSENIĆ 1, J. Vukčević 7 (5), GODEČ 6, Popović, NIJAKATE 2, Čališkan 3, IVANOVIĆ 1, Agović, Tomova 1, HAFRA, Kadović, PAVIĆEVIĆ 2, N. Vukčević 1.

ĆSM Bukurešt: GLOZE (tri odbrane), Skratvejt-Davidsen (8 odbrana), Erikson, ARNCEN 3, NEAGU 6, Rotaru 2, Stojka 1, Nikolić 1, Gutijeres-Bermeho 1, Flip, DINDILIGAN 1, JENSEN-ESTERGORD 2, KOBILINSKA 6, Ailinkai, INGSTAD 6.