Nedjelja, 16 Juna, 2024

Budućnost pobijedila Litkabelisa u Podgorici

Litkabelis je u Podgorici vodio 35 minuta, ali je završnica pripala našem šampionu koji je pobijedio sa 76:65 (17:17, 14:21, 22:12, 23:15).

Košarkaši Budućnosti stigli su do pobjede u posljednjih 15 minuta utakmice protiv litvanskog  Litkabelisa u prvom ovosezonskom nastupu u Evrokupu.

Do sredine treće četvrtine ništa nije mirisalo na pobjedu Budućnosti, naprotiv Litkabelis je  šest minuta i 24 sekunde do kraja treće četvrtine vodio 49:35, ali je završnica pripala našem šampionu.

Nakon trojke Paulijusa Valinskasa Litvanci su stekli maksimalnih 14 poena prednosti i tada se činilo imali pobjedu u “Morači”.

U tim trenucima se probudio Vladimir Mihailović, koji je postigao sedam od narednih 10 poena Budućnosti, koja je do kraja treće četvrtine preokrenula rezultat (53:50) i ispostavilo se prelomila rezultat u svoju korist.

Najefikasniji ekipi Budućnosti bili su Mekinli Rajt i Džakori Vilijams sa po 13 poena. Rajt je imao i pet asistencije. Mihailović je ubacio 12, a Makundu 10 poena.

U litvanskoj ekipi najefikasniji je bio Gabrelius Maldunas sa 16 poena, dok je Gediminas Orelik ubacio 14.

BUDUĆNOST VOLI – LITKABELIS 76:65 (17:17, 14:21, 22:12, 23:15)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Mikele Rosi (Italija), Sašo Petek (Slovenija) i Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 12 (2-2), Ilić, Megi, Ros 2, Slavković 6 (4-2), MAKUNDU 10, DŽONS 6 (3-2), Jagodić-Kuridža 2 (2-2), Vilijams 13 (4-1), RAJT 13 (3-1), Popović 5 (2-2), POL 7 (3-2).

Litkabelis: Lelevičijus, Sabeckis 2, Stuknis, LIPKEVIČIJUS 6 (2-1), Slavinskas, Maldunas 16 (2-1), Varnas 5 (2-2), ORELIK 14 (2-2), POPOVIĆ 6, Hadžibegović 2 (2-0), VALINSKAS 6, SIRVIDIS 8 (2-1).