Budućnost nakon drame bolja od Trenta

To je treći trijumf podgoričkog tima ove sezone, u kojoj ima i šest poraza. Ekipa koju je prvi put sa klupe predvodio Andrej Žakelj prekinula je niz od četiri uzastopna poraza u Evrokupu.

Košarkaši Budućnosti savladali su Trento u Podgorici nakon produžetka 98:96 u osmom kolu Evrokupa.

To je treći trijumf podgoričkog tima ove sezone, u kojoj ima i šest poraza. Ekipa koju je prvi put sa klupe predvodio Andrej Žakelj prekinula je niz od četiri uzastopna poraza u Evrokupu.

Plavi su loše otvorili meč, gosti su u prvoj dionici imali plus 11, ali izabranici Andreja Žakelja uspjeli da se vrate i do kraja prvog poluvremena smanjili zaostatak na 44:45.

Poslije skoro izjednačenog prvog poluvremena Trento je nešto bolje odigrao treću dionicu i imao vođstvo od 65:59, u finišu tog dijela igre.

I na startu četvrte četvrtine italijanski predstavnik je vodio 65:61.U posljednjih deset minuta rezultatska klackalica, Budućnost je uspjela da preokrene i povede 77:75, a nakon toga sve do kraja meča igralo se na jedan posjed. Plavo bijeli su imali posljednji napad, odgovornost je preuzeo Rajt, pokušao da završi ispod koša, ali je izblokiran pa je meč otišao u produžetak (85:85).

“Dobro smo ušli u meč, kontrolisali smo situaciju. Znate kako, teško je igrati protiv Jadrana koji ima vrhunske igrače, a pogotovo kada njihovi šuteri imaju ovakvo veče. To je na kraju presudilo, a uz to mi nismo od umora prepoznali neke situacije koje smo mogli. Čestitam Jadranu na prolazu među osam najboljih. Što se nas tiče, svaka utakmica protiv ovakvih ekipa je veliko bogatstvo”, rekao je Radanović nakon meča.

U produžetku festival trojki na obje strane, Budućnost je imala plus pet na minut ipo da kraja 96:91, nakon lijepog prodora Popovića. Uzvratio je Trento sa slobodnih bacanja, ali je Makundu zakuzavanjem vratio prednost od pet razlike. Hab je nakon toga pogodio daleku trojku za 98:96, nakon čega je Žakelj zatražio tajm-aut. Nakon toga serija promašaja, imao je Trento posljednji napad i dva slobodna bacanja za izjednačenje, oba je promašio Boldvin za pobjedu Budućnosti u Podgorici.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Makundu sa 23 poena i osam skokova. Dvocifreni su bili Rajt sa 22, Megi sa 14 i Grbović sa 10 poena.

“Moram da se zahvalim Mekinliju Rajtu, koji je stisnuo zube i igrao, iako je imao nesreću u porodici i nije trenirao. Hvala mu na tome. I Pol je bio bez treninga, ali to su neke stvari koje utiču na tim. Drago mi je da su nas i navijači podržali i ovom prilikom im se zahvaljujem. Nadam se da se sljedećeg puta vidimo u većem broju”, poručio je Žakelj.

BUDUĆNOST VOLI – TRENTO 98:96 (20:22, 24:23, 17:20, 24:20 – 13:11)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca 1.630. Sudije: Ana Panter (Njemačka), Leandro Leskano (Argentina) i Josip Radojković (Hrvatska).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 1 (2-1), Megi 14 (3-2), Ros 7 (6-5), SLAVKOVIĆ, Makundu 23, Grbović 10 (4-4), DŽONS 6 (4-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 2, Vilijams 4, RAJT 22 (7-7), Popović 6 (2-2), Pol 3.

Trento: ELIS 9, STIVENS 7 (2-2), Hab 25 (7-7), Konti, Foraj 8, Kuk 2 (2-2), Udom 3 (1-1), BILIGA 9 (1-1), GRAŽULIS 22 (1-1), BOLDVIN 11 (3-1).