Budućnost jesenji šampion

Budućnost je jesenji dio šampionata završila sa 39 bodova, dva više od drugoplasiranog Dečića.

Fudbaleri Budućnosti titulu jesenjeg šampiona u Meridianbet Prvoj crnogorskoj ligi, pošto su danas su u 19. kolu pobijedili Mladost Lob.bet sa 3:1.

U prethodnim mečevima sa istim rivalom aktuelni šampion se mučio, tako da je tek iz trećeg pokušaja slavio pobjedu protiv debitanta u Prvoj ligi .

Mladost je u avgustu na svom terenu slavila 2:1, a u septembru je pod Goricom bilo 2:2.

Boris Došljak je u petom minutu utrčao u kazneni prostor i sa lijeve strane desnom nogom uputio nevjerovatan lob, koji je od stative završio u mreži Pavličića za vođstvo Mladosti.

Budućnost je izjednačila u 23. kada je lijepu akciju gostiju krunisao Vasilije Adžić.

Preokret je režiran u nadoknadi prvog poluvremena – Miloš Brnović je iz slobodnog udarca poslao loptu u gornji lijevi ugao.

Tačku na trijumf stavio je rezervista Balša Sekulić u 95. minutu. Utrčao je u kazneni prostor i glavom sklonio loptu ispred golmana Nikole Ivanovića, a onda je sa sedam-osam metara pogodio prazan gol. Tik pred posljednji zvižduk.

Fudbaleri Budućnosti su jesenji prvaci Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige – aktuelni šampioni danas su u 19. kolu pobijedili Mladost Lob.bet 3:1.

Budućnost je iz trećeg pokušaja slavila nad debitantom u Prvoj ligi i to baš pred zimsku pauzu koja će trajati do kraja februara.

Budućnost je prvi dio sezone završila sa 39 bodova, dva više od Dečića.

Fudbaleri Jezera i Sutjeske odigrali su bez golova i pobjednika u Baru 0:0 u 19.kolu Prve lige.

Bod iz tog duela bio je dovoljan da plavski tim prvi dio sezone završi na trećem mjestu.

DEČIĆ – JEDINSTVO 3:1

Patrik Nonato 23, Oliver Šarkić (penal) 52, Kristijan Vuljaj 63 – Žarko Korać 46.

RUDAR – ARSENAL 2:0

Bismark Apija 37, 45+2.

Tabela: Budućnos 39, Dečić 37, Jezero 29, Sujeska 28, Mornar 27, Petrovac 22, Arsenal 21, Mladost 17, Jedinstvo, Rudar po 15.