Bjelorusi igraju fudbal: Bakić odigrao pola sata u novoj pobjedi Energije

Bjelorusija je jedna od rijetkih zemalja u kojoj se igra fudbal u doba epidemije virusa kovid-19. Drugu pobjedu u elitnom rangu vezala je Energija-BGU, za koju nastupa mladi crnogorski reprezentativac Dušan Bakić.

Bakić, Foto: Cdm.me

Nakon senzacionalnog trijumfa na startu prvenstva protiv BATE Borisova (3:1), ekipa iz Minska je kao gost u drugom kolu savadala Ruh Brest sa 1:0.

Odlučujući trenutak dogodio se u u finišu prvog poluvremena kada je Danil Mirošnikov postigao jedini gol na meču.

Bakić je ušao pola sata prije kraja umjesto Jasurbeka Jakšibojeva i imao nekoliko dobrih poteza u finišu utakmice.

Dvadeset jednogodišnji krilni napadač se na premijeri protiv BATE Borisova upisao u listu strijelaca, a sa klupe je ušao u 73. minutu.

Bivši ofanzivac Budućnosti još uvijek se nije u potpunosti oporavio od povrede primicača, a to je i razlog što je oba prethodna duela počeo sa klupe.