BiH bolja od Mađara: Na krilima Muse i Nurkića

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili su u Kelnu u prvoj utakmici Evropskog prvenstva selekciju Mađarske rezultatom 95:85 (17:23, 28:23, 28:17, 22:22).

Mađarska je veći dio meča bila ravnopravan protivnik, a pogotovo su dobro izgledali na početku meča gdje su imali prednost koja je išla i na +8 početkom druge četvrtine.

Međutim “Zmajevi” su se vratili na krilima dva najbolja igrača Jusufa Nurkića i Dženana Muse. Do poluvremena su uspjeli da preokrenu i odu sa minimalnih pola koša prednosti.

Mađarska nije spuštala gard ni u drugom poluvremenu sve do sredine kada je krenula serija ekipe Adisa Bećiragića.

BiH dolazi do 12 poena prednosti i tu dvocifrenu razliku nisu više ispuštali do kraja meča.

Musa je postigao 19 poena a svom učinku je dodao i šest asistencija kao i pet skokova. Isti broj poena je imao i Jusuf Nurkić dok je Miralem Halilović meč završio sa 16 poena i devet skokova.

Benke je predvodio Mađare sa 17 poena.

Važna pobjeda Bosanaca u tzv. “grupi smrti” gdje pored njih i Mađara igraju Slovenija, Francuska, Litvanija i Njemačka.