Bajer grabi ka tituli, preokret Hajdenhajma protiv Bajerna

Bajer Leverkuzen je upisao minimalnu pobjedu nad Unionom u Berlinu 1:0 i uvećao prednost nad Bajernom na tabeli na plus 16, nakon što su Bavarci šokantno poraženi na gostovanju Hajdenhemu 3:2.

Tri boda “farmaceutima” protiv Uniona donio je Virc iz penala u nadoknadi prvog dijela. Prethodno je isključen Gosens, pa je Bajer u nastavku ritsnki sačuvao prednost.

Timu Ćabija Alonsa potrebno je da osvoji samo tri boda da bi stigao do istorijske prve titule.

Bajern je još jednom razočarao, ni vođstvo od 2:0 u Hajdenhejamu nije mu bilo dovoljno da osvoji makar bod.

Bavarci nikad nijesu izgubili meč u domaće šampionatu, kada su vodili sa 2:0.

Golove za Bajern postigli su Kejn i Gnabri u finišu prvog dijela. A onda rapsodija domaćina u nastavku – Sesa je smanjio, da bi Kleindist  golovima u 50. i 79. minutu režirao preokret i donio veliku pobjedu domaćima, prvu nakon pet kola.

Ubjeljivu pobjedu slavio je Lajpcig na gostovanju Frajburugu 4:1. Hajdara, Openda (dva gola) i Šeško presudili su domaćinu. Grifo je spasio čast Frajburga…