Četvrtak, 2 Maja, 2024

Atletiko u 100. minutu sa penala srušio Espanjol

Fudbaleri madridskog Atletika stigli su do velike pobjede na domaćem terenu protiv Espanjola

Fudbaleri madridskog Atletika stigli su do velike pobjede na domaćem terenu protiv Espanjola 2:1 zahvaljujući pogotku Janika Karaska u 100. minutu meča, čime su napravili korak bliže plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

Espanjol je priprijetio u 51. minutu, ali je Jan Oblak bio priseban, da bi na suprotnoj strani goste iz Barselone kaznio Janik Karasko i doveo Atletiko u vođstvo.

Reprezentativac Belgije je odlično prebacio sebi na desnu nogu i šutirao pored dvojice igrača u bloku, a lopta je od stative završila u mreži.

Espanjol je izjednačio u 74. minutu pogotkom De Tomasa, kojem je prethodilo isključenje Kondogbije.

Domaći su u posljednjem minutu nadoknade tražili penal nakon igranja rukom De Tomasa, pa je glavni sudija pozvao VAR, koji je pokazao na bijelu tačku.

Loptu je uzeo Karasko, najbolji pojedinac Atletika u drugom poluvremenu, i rutinski poslao loptu u mrežu, čime je tim Dijega Simeona pobjegao Betisu na plus tri u borbi za Ligu šampiona.