Petak, 17 Maja, 2024

Astana iznenadila đavole, drama u C grupi

Fudbaleri Astane iznenađujuće su savladali Mančester junajted 2:1 u pretposljednjem kolu grupne faze Lige Evrope.

U meču bez rezultatskog značaja, menadžer “đavola” Ole Gunar Solskjer izveo je kombinovan sastav.

Preciznim udarcem sa distance u 10. minutu Džesi Lingard doveo je Junajted u vođstvo

Veliku šansu propustio je mladi Čong, koji je promašio prazan gol u 54. minutu, da bi u sljedećem napadu Šomko izjednačio.

Gol odluke stigao je nakon centaršuta Rukavine i nesrećne reakcije Bernarda, koji je loptu proslijedio u svoju mrežu.

Krasnodar je pobijedio Bazel 1:0 golom Arija iz penala u 72. minutu, da bi takođe u grupi C istim rezultatom Hetafe slavio na terenu Trabzonspora.

Strijelac jedinog pogotka bio je Mata u 50. minutu.

Pred posljednje kolo Bazel ima 10, Hetafe i Krasnodar po devet bodova.