Petak, 3 Maja, 2024

Arsenal ponovo lider, Totenhem šokirao šampiona

Nakon gubika dva boda u derbiju na svom stadionu šampion je prepustio lidersku poziciju na tabeli Premijer lige Arsenalu.

Dejan Kuluševski u 90. minutu pogodio mrežu Mančester sitija za 3:3, ućutkao “Etihad” i dobio status heroja londonskog tima.

Žurku na “Etihadu” najavio je Pep Gvardiola uoči 14. kola Premijer lige i sudara sa Totenhemom.

I bi žurka u plavom dijelu Mančestera, ali ona poslije koje će se domaćin probuditi mamuran od propuštenih prilika, gubitka dva boda, prvog mjesra i nokautiran golom Koluševskog.

Da ćee biti problema bilo je jasno već nakon na otvaranju utakmice kada je Son doveo goste u vođstvo, ali je ubrzo isti fudbaler izjednačio autogolom u 9.minutu na 1:1. Siti je do poluvremena preokrenuo pogotkom Fodena.