Subota, 27 Aprila, 2024

Antoni i Rašford srušili Arsenal, četvrta vezana pobjeda Junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 3:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Arsenal je na Old Trafordu prvi zatresao mrežu, u 12. minutu, kada je strijelac bio Gabrijel Martineli, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Junajted je poveo u 35. minutu golom Antonija na asistenciju Markusa Rašforda, a izjednačio je Bukajo Saka u 60. minutu. Pobjedu domaćima donio je dvostruki strijelac Rašford, koji je postigao golove u 66. i 75. minutu.

Poslije dva poraza u prva dva kola ekipa Erika ten Haga vezala je četiri pobjede i sada je peta na tabeli sa 12 bodova.

Arsenal je poslije pet vezanih pobjeda pretrpio prvi poraz u prvenstvu, ali je i dalje prvi na tabeli sa 15 bodova. Po bod manje imaju aktuelni šampion Mančester siti i Totenhem, dok četvrtoplasirani Brajton ima 13 bodova.

Ranije danas Brajton je pobijedio Lester sa 5:2.