Petak, 26 Aprila, 2024

ABA: Primorska bolja i od Mornara, poraz Partizana u Ljubljani

Košarkaši Mornara poraženi su na parketu Primorske 101:83 u četvrtom kolu ABA lige.

Nidam, Foto: KK Mornar

Barani su imali 10 poena prednosti tokom druge četvrtine 38:28, ali je ekipa Mihaila Pavićevića potpuno podbacila u nastavku utakmice i pretrpjela drugi neuspjeh u sezoni.

Loša je bila defanziva Mornara, što je Primorska znala da kazni i dođe do treće pobjede u ABA ligi.

Džejkob Pulen postigao je 19, a Derek Nidam 15 poena za barski tim.

U domaćem sastavu 22 koša Herisa, 16 Šiška.

Cedevita Olimpija savladala je Partizan 85:69 u derbiju kola i sačuvala maksimalan učinak nakon četiri kola.

Tri četvrtine u Ljubljani gledali smo izjednačen meč da bi u posljednjoj domaći tim odigrao mnogo bolje i na kraju ubjedljivo slavio.

Naročito su u završnih 10 minuta bili razigrani Majk Cirbes i Marko Simonović.

Simonović i Mekintajer postigli su po 15, dok je Nemanja Gordić ubacio 13 poena.

Partizan je drugi put poražen u ovoj sezoni u ABA ligi.